Malzeme Yönetimi

Prizma ERP Malzeme Yönetim Modülü sayesinde stoklarınızı etkin bir biçimde yönetebilirsiniz. Birden fazla depolama yerinde depolanmasına rağmen depolar arası entegrasyon %100 olduğundan hiçbir veri kaybı olmadan stoklarınızı inceleyebilir, analiz edebilir ve değerlendirebilirsiniz. 
 
Stok giriş ve çıkışları gelişmiş stok yönetimi nitelikleri temel alınarak geliştirilmiştir.
 
Stok Giriş Türleri Örnekleri
Satın Alınan Mal Girişi
Konsinye Giriş
Konsinye Çıkıştan İade Alımı
Fason Giriş
Toptan Satış İadesi
İmalattan Giriş
Fason Çıkış İadesi 
 
Stok Çıkış Türleri Örnekleri
Toptan satış
Alım İadesi
Üretime Çıkış
Konsinye Çıkış
Konsinye Giriş İadesi
Fason Çıkış 
Fire Çıkışı
 
Malzemenin stoğa giriş yapması ile verilen seri ve parti no ile malzemenin işletme içerisinde izlediği bütün yollar Prizma ERP’nin bütün modülleri arasında sağladığı eşsiz bütünleşik yapısı sayesinde anlık olarak dahi görülebilir. Böylece malzemeden kaynaklanabilecek bütün sıkıntılar rahatlıkla çözülebilir. Bu muhteşem bütünleşik yapı sayesinde aynı zamanda raf ömrü gibi kritik zamanlar ile ilgili de uyarı ve çözümler geliştirilebilir.
 
Malzeme için oluşturulan stok kartları sayesinde malzemenin yaptığı bütün hareketler, malzemenin güncel olarak rezerv ve kullanılabilir miktarları, malzemenin maliyet tarihçesi, malzemenin temin edilebileceği alternatif tedarikçiler, malzemenin teknik çiziminde yapılacak en ufak bir düzeltme dahi kolaylıkla tek tuş ile ayrıntılı bir biçimde görüntülenebilir. Malzeme için kullanılacak alternatif birimler ise genel birim tanımları bölümünde parametrik olarak oluşturulan formüller sayesinde kolayca sisteme dâhil edilir. Stok kartlarından malzemenin alış fiyatları çeşitli maliyetlendirme yöntemleri sayesinde(FIFO, LIFO, Ağırlıklı Ortalama ve Basit Ortalama gibi) en doğru biçimde hesaplanabilmektedir.
 
Prizma ERP Malzeme Yönetimi Modülü sayesinde farklı lokasyonlardaki depolar hakkında mesafe tanımaksızın bütünleşik bir veri madeni oluşturulur. Aynı depo içerisinde bulunan farklı ürünler ise depo, stoklama yerleri, raflar gibi çeşitli bölümlere ayrılarak kodlandığından kolayca bulunabilir, sistemdeki sayısı kolayca sayım ile teyit edilir. Ayrıca stoklanacak malzemelerin özel uyarı bilgilerine göre depolayabilir ve geri bildirim alabilirsiniz. Özel barkodlama sistemleri ile el terminalleri aracılığı ile giriş ve çıkış işlemleri kullanıcı hatasından arındırılıp, işlemler hızlandırılabilmektedir. Böylece depoların yaptığı giriş/çıkış hareketleri de tek tuş ile görüntülenip çeşitli parametreler sayesinde raporlanabilmektedir. Depoların işletmelere getirdiği maliyetler depo kartlarından hesaplanabilmektedir.